Teknoloji

Mide Asidi Kadar Keskin Olan Bu Göle Düşerseniz Ne Olur?

yüzeyin altında üstün volkanik magma aktivitesi ile Yellowstone Milli Parkı, Dünyanın en ilginç bölgelerinden biri. Ayrıca parkta yer alan volkanik bölgelerin de uzak gelecekte aktif hale gelmesi bekleniyor.

Milli park aslında yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çeken bir bölge ve kelimenin konusu olan asitli göl ziyaretçi akınına uğruyor. Park yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, yaklaşık 6 yıl önce parka giden Kuzey Karolina eyaletinden 21 yaşındaki turist asitli kaplıcalardan birine düştü. 24 saat içinde tavada tereyağı gibiGerilemeye başlayan genç hayata tutunmayı başardı.

Gencin yaşadığı olayı anlatmak için şu örneği verelim:

İdeal sıcaklıkta duş alırsınız, banyo yaparsınız, üzerinizden akan su bir anda 93 dereceye çıkar ve mide asidiniz kadarını içerir. Keskin bileşenler var.

Elbette, hayatınızı kurtarmak için son bir umutsuz çabayla o gölden çıkmaya çalışırdınız. Nitekim adı açıklanmayan genç de aynı şeyi yaptı ve ağır bir muameleden sonra şanshayatta kaldı.

Tıpkı örnekteki genç insanda olduğu gibi zamanla bel altındaki deri tabakalarının da su kaybetmesi, deri altındaki kılcal damarların patlamaya başlaması ve bozulan sınır sonucu oluşan his kaybının sona ermesi olasıdır. Bu gölde bir dakikadan fazla kalırsanız, insan çorbasıOlmamakta yanlış bir şey yok.

haberkarabaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu