Haber

İsviçre Dışişleri Bakanı Cassis Küba’yı ziyaret etti

İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis, mevkidaşı Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez ile görüşmek üzere bu ülkeyi ziyaret etti.

Küba Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, başkent Havana’da bir araya gelen bakanların, iki ülke arasındaki bağlar ile bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin görüş alışverişinde bulunduğu bildirildi.

Açıklamada, Küba’nın her yıl Birleşmiş Milletler (BM) Genel Konseyi’ne sunduğu “ekonomik, ticari ve mali ambargoyu kınayan” karara verdiği destekten dolayı İsviçre Federasyonu’na teşekkür ettiği ifade edildi.

Ekonomik ve ticari alanlardaki işbirliğinin değerine işaret edilen açıklamada, “Karşılıklı çıkarlara dayalı tüm alanlarda ikili ilişkilerin geliştirilmesine devam etme iradesi onaylanmıştır.” terimi yer aldı.

Görüşmeye ait fotoğrafları Twitter hesabından paylaşan Rodriguez, “İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ile yaptığımız resmi görüşmelerde 120 yıllık kesintisiz diplomatik ilişkilere dikkat çekiyoruz. Ekonomik alanda iş birliği bağlarının ve fırsatların geliştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduk. -ticari alan.” terimini kullandı.

Toplantıya İsviçre Konfederasyonu Federal Dışişleri Ofisi Amerikan Direktörü Mirko Giuliett, İsviçre Konfederasyonunun Küba’daki inanılmaz ve tam yetkili Büyükelçisi Mauro Reina, Multilateral Genel Müdürü Rodolfo Benitez Verson da dahil olmak üzere çok sayıda temsilci katıldı. Küba’da İlişkiler ve Uluslararası Hukuk ve Avrupa ve Kanada Direktörü Gisela García Rivera. yaşlılar katıldı.

guceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu