Haber

Bilecik’te üreticilere 150 bin küçükbaş hayvan

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Protokol kapsamında Bilecikli üreticilere 150.000 küçükbaş hayvan alımı faizsiz kredi verileceği açıklandı.

Bugüne kadar Bilecik’te proje kapsamında 26 işletme desteklemeden yararlanarak 1351 adet küçükbaş hayvan alımı yaptığı belirtildi.

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesiyle 100 baş altı küçük kapasiteli işletmelerin kapasitelerinin arttırılmasını hedeflediklerini belirten Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya; “Hayata geçirdiğimiz projeyle vilayetimizde işletmelerini canlandırmak ve kapasitelerini arttırmak isteyen üreticilerimize çok yararlı olacak bir fırsat sunuyoruz. Projeden yararlanan işletmelerimiz ülke iktisadına ve et üretimine sağladıkları katkının yanı sıra kapasite artışıyla da kendi ekonomilerini kalkındıracaktırlar. Bilhassa köylerimizdeki kapanmış işletmeler tekrar canlandırılarak köyde yaşamaya teşvik edilecek ve göçün önüne geçilmiş olacak. Projeden yararlanmak isteyen tüm vatandaşlarımız gerekli bilgiyi Tarım ve Orman Vilayet ve İlçe Müdürlüklerinden alabilirler.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu