Haber

Biden ve Netanyahu’nun ABD’deki görüşmesi doğrulandı

NEW Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun bu yıl sonunda ABD’de görüşeceğini doğruladı ancak görüşmenin nerede ve hangi formatta gerçekleşeceğine ilişkin ayrıntıları paylaşmadı.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biden’ın dün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ABD’ye davet ettiği yönünde İsrail tarafının yaptığı açıklamaya ilişkin görüşmenin ne zaman ve nerede yapılacağı sorusuna Jean-Pierre, görüşme için ekiplerin hazırlıklarını yapacaklarını söyledi. .

Bu bağlamda Jean-Pierre, şu anda paylaşacak herhangi bir bilgisinin olmadığını söylerken, görüşmeye ilişkin “ABD tarafının bilgi vermekten çekindiği” yorumunu reddetti.

İki başkanın bu yıl sonuna kadar ABD’de mutlaka bir araya geleceklerini teyit ettiğini kaydeden Jean-Pierre, görüşmenin nerede ve nasıl gerçekleşeceğini düzenlemenin biraz zaman aldığını vurguladı.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada, Biden’ın Netanyahu’yu ABD’de görüşmeye davet ettiği, Netanyahu’nun olumlu yanıt verdiği ve bu konuda karşılıklı ekiplerin takvim belirlemek için çalışmalara başlayacağı belirtildi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Netanyahu’nun ülkeye davet edildiği bilgisine yer verilmedi.

İsrail’in “Channel12” televizyonu, Eylül ayında New York’ta yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Toplantısı’nda Biden-Netanyahu görüşmesinin gerçekleşebileceği bilgisini paylaştı.

camliyaylaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu