Haber

Yunanistan’da çete çatışması: ‘İdam eski bakana yakın bir grup tarafından gerçekleştirildi’

Yunanistan’ın Loutsa bölgesinde 12 Eylül’de silahlı saldırı sonucu 6 Türk vatandaşının öldürülmesiyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Sahte kimliklerle İtalya’ya geçmeye çalıştığı söylenen 6 kişinin ekipten olduğu belirtildi. İtalya’daki suç örgütünün elebaşı Barış Boyun’un kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

‘KİMİN HANGİ TALİMATLARI VERDİĞİNİ BİLİYORUZ’

Silahlı saldırıyla ilgili Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Boyun’a yakın bir kişi, Barış Boyun’un “çok üzüldüğünü” belirterek, “Barış Boyun’a sadece Ersu Büyüktunç çok yakındı. Asıl hedefin Ersu olduğunu söyleyebiliriz. Başkalarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Bu cinayet geçmişten günümüze bir husumet nedeniyle işlenmiştir. Barış Boyun daha önce Şahinler grubuna yakındı. Daha sonra o da onlardan ayrılmıştır. Ancak bu cinayet Boyun’un duruşuna dayanmaktadır. Şahinler sürecinde elbette şahinler infazı gerçekleştirmedi ama eski bir bakana yakınlığıyla bilinen bir grubu ortaya çıkardı, “Kimin ne talimat verdiğini biliyoruz” dedi.

‘KÜRT OLDUĞUNDAN DOLAYI TOPLUMDA SORUNLAR YAŞIYORDU’

Saldırının zamanlamasının da önemli olduğuna dikkat çeken Boyun’a yakın kişi, “Bu olay o kadar yoğun bir gündemin içinde yaşandı ki. Barış Boyun Kürt asıllı bir vatandaştır. Bu toplum da bu nedenle sorunlar yaşadı. Rahatsız oldular. İdam edilen gençlerin arabasında bavullar vardı. Üstlerinde sahte kimlikler vardı. Şimdi onları tespit edeceğiz ve sonra gömeceğiz. Gençlerin tek hedefi vardı. “Türkiye’den İtalya’ya gelip sığınma talebinde bulunmaktı” dedi.

‘ESKİ MİTÇİ YERİNİ DİĞER TARAFA BİLGİ VERDİ’

“Mesleğinden ihraç edilen eski MİT görevlisi Süleyman D. gençlere yardım ediyordu” dedi, “Gençleri İtalya’ya götürecekti. Ancak bu kişi karşı tarafa gencin yerini bildirdi. Bu kişi şu anda Yunanistan’da tutuklu bulunuyor. Evinde yüklü miktarda para ve silah bulundu. Tüm süreci takip ediyoruz. Ayrıca infazı önceden duyduğumuz ve gençlere ‘kaçın’ mesajı verdiğimiz de basında yer aldı. “Bu doğru değil” dedi.

Boyun’a yakın bir isim, “Çatışmalar devam edecek mi?” sorusuna ise “Bunu biz değil Allah biliyor” diye yanıt verdi.

hamamozuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu