Haber

Turgut Altınok: Ankara yeniden sanatın ve kültürün başkenti olacak

Turgut Altınok: Ankara yeniden sanatın ve kültürün başkenti olacak (2)

HAYMANA’DA MUHTEŞEMLERLE GÖRÜŞTÜ

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Ankara’nın Haymana ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi ve ardından Haymana Seçim Uyum Merkezi’nin açılışını yaptı. Ankara’yı tarımın başkenti yapacaklarını belirten Altınok, bu anlamda çiftçilere her türlü desteği vereceklerini kaydederek, “Ankara Belediyesi olarak yem fabrikası kuracağız. Çiftçilerimize doğal yem sunacağız. fiyatlar çok ucuz. 100 litre değil 500 litre mazot desteği vereceğiz. Ankara’nın tarım haritasını çizeceğiz. “‘Bunu ekersin, daha çok verim alırsın, daha çok para kazanırsın, garantin olur’ diyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi.’ Hayvancılıkta ise sığır, koyun, tavuk ve arı vereceğiz” dedi.

‘KÖYLERDE SU ÜCRETSİZ OLACAK’ DEDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve gelmeden önce verdiği sözleri hatırlatan Altınok, “‘Köylerdeki su sayaçlarını atacağım.” dedi. ‘Köylerde su bedava olacak’ dedi. Bala’daki vatandaşlar bana 54 bin TL’lik su aboneliğini gösteriyor.’Belediye Başkanım.’ “Faturada yol katkı ücreti yazıyor” diyor. Bala’da asfalt yok. Köyde su aboneliğini 500 TL yapacağız. Emeklilerimize ayda 1000 TL veriyoruz. 5 bin TL vereceğiz. Et yardımını 400 TL’den 2 bin TL’ye çıkarıyoruz Doğalgaz desteğini “500 TL’den 1000 TL’ye çıkarıyoruz. Vereceğimiz sermaye kartı tarımsal kredilerden geçecek ama büyük marketlerde kabul edilmeyecek. Esnafımıza her ay milyonlarca para gelecek” dedi.

Mansur Yavaş’ın göreve geldikten sonra 5-6 bin kişiyi işten çıkardığını iddia eden Altınok, “İnsanlar, sözünü yerine getirmeyene oy verebilir mi? Büyükşehir Belediye Başkanı kaç kez Haymana’ya geldi? Altınok, Haymana sokaklarında olacak,” dedi. Londra sokaklarında değil.” kullanılmış. Altınok, Büyükşehir Belediyesi olarak muhtarlara özel sosyal tesis yapacaklarının da sözünü verdi. Sanatçı İbrahim Tatlıses, Haymana Seçim Uyum Merkezi’nin açılışına da katıldı.

tonyahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu