Trump

Trump başkan olursa Elon Musk’ı danışman yapacak

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerini kazanması ve Beyaz Saray’a yeniden dönmesi halinde Tesla ve SpaceX’in CEO’su, dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk’a danışmanlık teklif etti.

Wall Street Journal’ın (WSJ) Musk ile Trump arasındaki görüşmelerden haberi olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, iki ismin mart ayından bu yana her ay birkaç telefon görüşmesi yaptığı belirtildi. WSJ, mart ayında milyarder Nelson Peltz’in malikanesinde bir araya gelen ikilinin o zamandan itibaren göçmenler de dahil olmak üzere pek çok konuyu tartıştıklarını yazdı.

Musk, son aylarda düzensiz göçle ilgili sıkça X paylaşımları yapmaya başlamıştı. Musk, bu paylaşımlardan birinde, “Amerika dünyayı içine almaya devam ederse düşecek.” dedi.

TRUMP-MUSK İLİŞKİSİ

Musk, Trump’ın başkanlığının ilk dönemlerinde de kısa bir süre danışmanlık yapmış ancak Trump’ın 2017’de ABD’yi Paris İklim Anlaşması’ndan çekmesinin ardından görevinden ayrılmıştı.

Musk ve Trump, birbirlerine sosyal medya üzerinden de hakaret etmişti. Trump, 2022’de düzenlediği bir mitingde Musk’a, “palavracı” demişti. Musk ise, “Bu adamdan nefret etmiyorum ama Trump’ın ununu eleyip eleğini asarak emekli olmasının zamanı geldi.” demişti.

Şimdi ise ilişkilerde yumuşama dönemine girildiği görülüyor. Musk, 2022’de Twitter’ı satın aldığında, platformdan dışlanan Trump’ın hesabını aktif hale getirdi. Musk, Trump’tan X’te daha aktif olmasını istese de Trump büyük ölçüde kendi kurduğu sosyal medya ağı Truth Social’ı kullanıyor.

haber-samandag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu