Haber

TEB’den Gazze’de barış çağrısı

Türk Eczacılar Birliği (TEB) ve 56 eczacı odası, İsrail-Hamas çatışmasında sivil ölümlerine dikkat çekti. TEB açıklamasında, “On yıllardır baskı altında var olma mücadelesi veren Filistin, 7 Ekim’den bu yana yeni bir baskıyla karşı karşıya. İsrail hükümeti, Gazze’de hastalara, çocuklara ve masum sivillere karşı, ne olursa olsun, hastalara, çocuklara ve masum sivillere yönelik vahşi saldırılar gerçekleştiriyor. hastaneler, okullar veya ibadethaneler.” “Tüm dünyanın gözü önünde büyük bir insanlığa karşı suç işliyor” dedi.

‘İNSAN KİMLİĞİNE KARŞI SAVAŞ…’

TEB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gazze’deki hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hastaları bile acımasızca ölüme gönderen İsrail hükümeti, en ufak insani yardıma bile ulaşmakta zorluk çeken saf sivillere tarifsiz bir zulüm yapıyor. Giderek yoğunlaşan baskınlar devam ediyor. artık Filistinlilerin varoluşunu etkileyen, ulusal kimliğine, toprağına ve insani kimliğine karşı bir savaşa dönüşmüştür.Sağlık çalışanlarının, hastaların, çocukların ve tüm saf sivillerin acımasızca hayatlarını kaybettiği bu savaş, artık bütünün utancı haline gelmiştir. Dünya, insanlık bu zulme göz yumduğu sürece, hayatını kaybeden çocukların hikayelerini her geçen gün daha çok dinleyecektir.

KAMERAYI DURDURUN

“Gazze’de yakın tarihte benzeri görülmemiş bu vahşetin durdurulması için tüm uluslararası kuruluşların acilen harekete geçmesi gerekmektedir.” ifadesine yer verilen açıklamada, şöyle devam edildi: “İlk adımda, uluslararası hukuka uygun acil insani ateşkes sağlanması gerekiyor. Yüzbinlerce insanın ihtiyaç duyduğu insani yardıma güvenle ulaşabilmesi için.” İnsan hayatını korumayı ilke edinmiş bir mesleğin temsilcileri olan eczacılar olarak, masum sivilleri hedef alan, binlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan, uluslararası hukuka ve temel insan haklarına yönelik bu olağandışı saldırıları en güçlü şekilde kınıyoruz. . İsrail’in giderek “Artan saldırgan tutumunu durdurmaya ve Ortadoğu’da barışı yeniden tesis etmeye acilen başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere tüm uluslararası kuruluşları davet ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

haymana-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu