Haber

SMA’lı çocuk için toplanan yardım parasını suistimal ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 8 zanlı serbest bırakıldı.

Antalya’da bir süre önce hayatını kaybeden SMA’lı çocuk için toplanan yardım parasını suistimal ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 8 zanlı serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan zanlıların, SMA’dan MYG’nin tedavisi için Valilikten izin almadan ailesi tarafından farklı bankalarda hesap açılarak yardım kampanyası başlatıldığı ve bu paraların kesildiği iddiasıyla ilgili işlemleri devam ediyor. amacına uygun kullanılmamış, tamamlanmıştır.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan 5’i savcılıktaki işlemlerinin ardından, 3’ü ise nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Etkinlik

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, MYG’nin SMA’lı tedavisi için toplanan paranın Valiliğin izni olmadan kötüye kullanıldığı iddiasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında bir süre önce gözaltına alınan anne DAG tutuklanırken, cezaevinde bulunan baba GG hakkında yasal işlem başlatıldı.

Soruşturma kapsamında 12 Haziran’da 8 zanlı gözaltına alınırken, konut ve işyerlerinde yapılan aramalarda 1000 dolar, çeşitli menkul kıymetler, olaya ilişkin belgeler, dijital materyaller, cep telefonları ve sim kartlar ele geçirildi. Yaklaşık 25 milyon lira değerinde 17 araca, 2 arsa ve 1 daireye el konuldu.

dikilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu