Yaşam

SİYAD 55. Türk Sineması Ödülleri sahiplerini buldu! Dry Days ekibi aynı anda 6 ödül aldı

Sinema Editörleri Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türkiye Sineması Ödülleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Nejat Eczacıbaşı Salonu’nda gerçekleştirildi. Cem Davran’ın ev sahipliğinde düzenlenen gecede birçok ünlü isim ödüllerini aldı.

KURU GÜNLER SİNEMASI ÖDÜLLÜ

Selahattin Paşalı Törene Ekin Koç, Emin Alper gibi çok sayıda ünlü isim de katıldı. En Yeterli Sinema ödülü ‘Kurak Günler’e verilirken, En Yeterli Yönetmen ödülünü Kurak Günler’in yönetmeni Emin Alper kazandı. En İyi Erkek Oyuncu ödülü ise Kuru Günler filmindeki başarılı oyunculuğuyla Selahattin Paşalı’ya gitti. En İyi Senaryo ödülü Emin Alper’in eseri olarak belirlenirken, ‘Kurak Günler’in yönetmeni Jale Arıkan (Kerr) ve Erol Babaoğlu (Kurak Günler) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

En İyi Kadın Oyuncu ödülü ‘Bergen’ filmindeki performansıyla Farah Zeynep Abdullah’a gitti.

EKİN KOÇ: KATILDIĞIM PROJE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gecede Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday gösterilen Ekin Koç, “Burada olduğum için mutluyum. Biraz hile yapmış olabilirim. Kişisel bir ödül kazanmadım ama çoğu kişinin kazanmasına sevindim.” Ödül alanlar yer aldığım projelerde yer aldılar ve ödül aldılar, benim için iyi oldu, geceydi” dedi.

“BÜTÜN ÇİÇEKLERİ SAHNEYE ÇEKEBİLİRLER AMA BAHARIN GELİŞİNE ENGEL OLAMAZLAR”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alan Erol Babaoğlu, “Görüntü Yönetmenleri Derneği (SİYAD) tarafından En Usta Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmek. Bir kez daha anmak isterim. Tüm Kurak Günler ekibine teşekkür ederim. ve Emin Alper. Burada olmak gerçekten çok güzel, bugün en çok söylenen sözleri söylemek istiyorum. Güzel bir bahar olacak. Sahnede de söylediğim gibi bizimle birlikte hatırlamaya çalışıyoruz. Yazarak, oynayarak ve ” Güzelin resimlerini çizerek kendimize hem güzeli hem de kötüyü hatırlatmaya çalışıyoruz.

haberhalfeti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu