Haber

Samsun’da Silahlı Saldırıya İlişkin Duruşma

2 kişiyi tabancayla yaralayan ve içtiği ayran kutusundaki parmak izlerinden yakalanan sanık ile azmettirici olduğu öne sürülen zanlının davası Samsun’un İlkadım ilçesinde görüldü.

Samsun 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan tutuklu sanık SCK ile olaya azmettirdiği iddia edilen ES’nin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanma belgelerinin birleştirilmesine karar verildi.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar SCK ve ES, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

SCK savunmasında, müştekileri öldürme kastının bulunmadığını belirterek beraatini talep etti.

ES ise SCK’yı tanımadığını ve kurşun yarası SH ile herhangi bir husumeti olmadığını iddia etti.

Azmettirme meselesinin doğru olmadığını öne süren ES, “SCK’yı E.İ. ve FK’nin azmettirdiğini düşünüyorum. Olay sırasında berberde tıraş oluyordum. Akşam SCK yanıma geldi. . ve FK Sonuç olarak önce yanlış kişiyi vurduğunu daha sonra müşteki SH.’nin eline silahı alıp E.İ’nin evine gittim.E.İ’nin evinde FK vardı.” sinirlendim. .EI eline silah alıp evden çıktı.FK bana ‘bu işe karışma’ dedi.” ifadeleri kullandı.

Mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 19 Eylül’e erteledi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 19 Aralık’ta kahvehane sahibi SH ve AY’nin kurşun yaraları ile ilgili zanlıyı arama çalışmalarında SCK’nın pide salonunda içtiği ayran kutusunu inceledi. zanlının SCK olduğu parmak izleri.

Gözaltına alınan SCK ve ES, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu