Haber

Oyumu nerede kullanacağım? Oy sandıkları temiz mi?

Seçimlere sayılı günler kala vatandaşlar nerede ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını merak etti. Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacaklarını e-Devlet aracılığıyla duyurdu. Pekala, oyumu nerede kullanacağım? Oy sandıkları temiz miydi?

OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM?

Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacaklarını e-Devlet aracılığıyla duyurdu. Seçmenler, “Yerli Seçmen Kayıt Sorgulama” bölümünden yer ve sandık numarası bilgilerini öğrenebilecek. YSK Lideri Yener, yurt içi ve yurt dışındaki toplam seçmen sayısının 64 milyon 113 bin 941 olduğunu söyledi.

Seçmenler, e-Devlet uygulamasında kimlik bilgileri ve şifreleri ile giriş yaparak “Yerli Seçmen Kayıt Sorgulama” bölümünden oy kullanacakları yer ve sandık numarası bilgilerini öğrenebilecekler.

ÇOĞUNLUK VERİLMEZSE 2. TİP 28 MAYIS’TA

Açıklanan sandık bilgileri, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde rastgele bir adayın salt çoğunluğu sağlayamaması durumunda 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci sağlık seçiminde de geçerli olacak.

TOPLAM OY SAYISI 64 MİLYON 113 BİN 941

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs seçimlerinde oy kullanacak seçmen sayısına ilişkin açıklama yaptı. Yener, yurt içi ve yurt dışında toplam seçmen sayısının 64 milyon 113 bin 941 olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu