Haber

Netanyahu’dan Erdoğan’a küstah sözler! İsrail’den Türkiye’ye ilişkin son dakika açıklaması!

Binyamin Netanyahu’dan son dakika haberi:İsrail ve Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı”Operasyonun ardından Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları devam ederken, İsrail Başbakanı Netanyahu’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan yeni bir açıklama geldi.

Netanyahu, “Artık temiz bir kalbim var ve İsrail’in bir terörist devlet olduğunu açıkça söylüyorum.”İsrail’in Filistin’de binlerce masum çocuğu, kadını ve sivili öldürmesine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, kibirli sözlerle yanıt verdi.

‘ERDOĞAN TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDEKİ TÜRK KÖYLERİNİ BOMBALADI’

Netanyahu, “Erdoğan İsrail’i terör devleti olarak adlandırıyor ama terör örgütü Hamas’ı destekliyor. Türkiye sınırları içindeki Türk köylerini bombaladı.”söz konusu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Küme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, İsrail’in yoldaki sivilleri ayrılmaya zorlayıp kasten bombalayan kanlı bir eylemle kelimenin tam anlamıyla devlet terörü sergilediğini vurguladı. evleri. “Şu anda açık yüreklilikle İsrail’in bir terör devleti olduğunu açıkça söylüyorum. Hamas’ı terör örgütü olarak adlandırıyorsunuz. Hamas, Filistin’de seçimlere girmiş ve kazanan bir siyasi parti. Seçimi kazandıktan sonra da bu yetkisini elinden aldınız. haklar ve haklar. İsrail, “Amerika bunu birlikte ele aldı. Bu gerçekleri görelim. Ama benim ülkemde bile hâlâ Hamas’ın siyasi bir parti olduğunu bilmeyen ve anlamayan insanlar var.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu