Haber

Nabati’den ‘uçak’ açıklaması: CHP’li milletvekilinin kışkırtıcı yönlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 29 Mayıs Pazartesi akşamı yolcusu olduğu Ankara-İstanbul uçağında yaşananların tamamen çarpıtılarak kamuoyuna yansıdığını savundu.

Uçağın kalkış saatindeki gecikmenin kendisiyle bir ilgisi olmadığını ifade eden Nebati, “Uçakta yerimi alırken, yaşanan olaylar nedeniyle halkın iradesini sindiremeyen bir grup tarafından sözlü sataşmalara maruz kaldım. CHP’li bir milletvekilinin provokatif yönlendirmesi.”

Nebati yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“29 Mayıs 2023 Pazartesi günü yolcusu olduğum Ankara-İstanbul uçağında akşam saatlerinde yaşananlar tamamen çarpıtılarak kamuoyuna yansıdı. kamuoyunu hatasız bilgilendirmek için açıklama yapmak zorunludur.

Öncelikle uçağın kalkış saatindeki gecikmenin şahsımla kesinlikle bir ilgisi yoktur. Gecikmenin tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da söylendiği gibi hava koşulları. Ayrıca ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı yolcuların uçağa binmeye devam ettiği kaydedilen görüntülerden anlaşılıyor.

Uçakta yerimi alırken CHP’li bir milletvekilinin kışkırtıcı yönlendirmesi nedeniyle halkın iradesini sindiremeyen bir grubun sözlü alaylarına maruz kaldım. Gecikmenin nedeni hava muhalefeti olmasına rağmen benden kaynaklandığı algısı oluşturulmaya çalışılarak asılsız suçlamalarda bulunuldu. Bunun üzerine ben de bu kişilere gecikmenin nedenini ve artık milletimizin demokratik tercihlerini kabul etmeleri gerektiğini açık ve net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı sadece bu birkaç kişi için yaptım.

Unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldır milletimize efendi olmaktan uzak, tam tersine hizmetkâr olmak ve asırlık eserleri ülkemize kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyasi anlayışın askerleriyiz. ülke. Bu nedenle hiçbir kötü niyetli algı operasyonu milletimizle çevremize giremeyecek, gönül köprülerimizi asla zedeleyemeyecek. Bu durum geride bıraktığımız seçim sonuçlarıyla milletimiz tarafından bir kez daha ispatlanmıştır.

Sorumlu habercilik ve basın ahlakı anlayışıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan, bir algı operasyonundan ibaret olan bu korkunç çarpıtmalarını milletimizin takdirine bırakıyor, siyasetin asla inşa edilemeyeceğini kabul etmeye davet ediyorum. bu malum çevreler ve zırvalıklar üzerine.” (HABER MERKEZİ)

haber-seyitgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu