Haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Ordu Serbest Bölgesi ekonomik kapasiteleri artıracak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Ordu Serbest Bölge” kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasına ilişkin olarak, “Askeri sanayici ve iş adamlarımız, ekonomik kapasitelerini ve kârlılıklarını istek ve arzuların ötesinde hızla artırmak için önemli bir fırsat elde ettiler.” söz konusu.

AK Parti Ordu’dan milletvekili adayı Özer, partinin eski yöneticileriyle Altınordu ilçesindeki bir lokantada yaptıkları görüşmenin ardından gazetecilere verdiği demeçte, dünden bu yana her alanda sorunların çözümü için somut adımlar atmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Ordu’ya geldi.

Özer, söz verdikleri her şeyi birer birer yerine getirdiklerini belirterek, eğitimden çevreye, ulaşımdan daha birçok alana vaatlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Önemli sözlerden birinin de Ordu’ya serbest bölge kazandırmak olduğunu vurgulayan Özer, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ordu merkezde ve Fatsa’da çok güçlü bir organize sanayi bölgemiz var. Ünye’de de hızla kurulma aşamasında olan bir organize sanayi bölgemiz var. Ancak serbest bölge özellikle ekonomik açıdan avantajlı. ve ekonomik muafiyetler, Ordu’yu sadece fındıkta değil her alanda güzelleştiren bir yatırım oldu. Serbest bölgenin Resmi Gazete’de yayımlanarak tesis edildiğini görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Bakan Özer, şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten Ordu’nun sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesi konusunda bize her türlü desteği verdi. Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a özellikle teşekkür ediyorum. Bu kadar kısa sürede Serbest Bölge’nin yayınlanması çok değerli bir adımdı, ben de çok değerli bir adım oldu. kendisine minnettarım.çalışanlara da minnettarım.umarım bu Serbest Bölgenin kurulmasından sonra Ordulu sanayici ve işadamlarımız ekonomik kapasitelerini ve karlılıklarını dilek ve dileklerin ötesinde hızla artırmak için önemli bir fırsat yakalamışlardır. Serbest bölgenin Ordumuza hayırlı olmasını diliyorum.”

haber-bozyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu