Ekonomi

Mevsimlik İşçilerin Desteklenmesi Projesiyle Antalya’da Konaklama Alanı Kuruldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Tarımda Mevsimlik İşçilere Destek Projesi” kapsamında Serik ilçesinde mevsimlik işçiler ve aileleri için daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda kalabilecekleri yeni bir alan oluşturuluyor.

Yerelden kalkınma ilkesiyle tarımı her alanda destekleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışma başlattı. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Tarımda Mevsimlik İşçilere Destek Projesi” ile Serik ilçesinde mevsimlik işçiler ve ailelerine yeni konaklama alanları sağlanacak.

20 KONTEYNER YAŞAM ALANI

Yaklaşık 4,5 dönüm arazi alanında 18 can konteyneri, 1 eğitim konteyneri ve idari ofis konteyneri olmak üzere 20 konteyner bulunacak. Eğitim konteynerinde çocukların yanı sıra kadınlara da sağlıkla ilgili eğitimler verilecek. Ayrıca mevsimlik tarım personelinin sağlık taramaları da gerçekleştirilecek.

EĞİTİM VE OYUN ALANLARI

Proje kapsamında yatakhane, tuvalet, banyo gibi temel ihtiyaçların karşılandığı alanlar yer alıyor. Pak içme suyu temini, çevre düzenlemesi ve altyapı düzenlemeleri de projenin modülüdür. Projeyle mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için özel oyun alanları oluşturulacak ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Çocuklara yönelik eğitim merkezi de olacak. Burada mevsimlik işçilerin çocuklarının bilişsel gelişimlerini destekleyecek çalışmalar yapılacak. Çocuklar sinevizyon gösterileri, yaşlarına uygun aktiviteler ve atölye çalışmaları gibi aktivitelerle keyifli vakit geçirecek.

haber-silivri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu