Haber

İzmir’in Kurtuluş Günü’nün 101’inci Yılı Karşıyaka’da kutlanacak

izmirkurtuluş günü 9 Eylül101. yıl dönümü, KarşıyakaBüyük bir coşku ve heyecanla kutlanacak.

KarşıyakaBelediye tarafından vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşi ve etkinliklerde Ulu Önder Atatürk ve mücadele yoldaşları sonsuz minnetle anılacak. KarşıyakaBelediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ sözüyle yeryüzünün kardeşlik sofrasına dönüşmesini tasavvur eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatandaşlarıyız. Karşıyaka Biz. onur günü 9 Eylül“Yaratanları ‘sevgiyle, rahmetle, fedakarlıkla’ anıyorum” dedi.

101. YIL HEYECANI PAYLAŞILACAK

Karşıyaka 9 Eylül Belediyesi’nin İzmir’in kurtuluşu için düzenlediği etkinlik programı bu akşam saat 18.30’da ‘9 Eylül’ün 101. Yılı Onur’ konuşmasıyla başlayacak. Yazar Haluk Işık başkanlığında Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda gerçekleştirilecek söyleşide, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, tarihçiler ve yazarlar Doç. Dr. Mehmet Emin Elmacı ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Mehmetefendioğlu ile milli mücadelemizin tamamlandığı ve bağımsızlığın ilan edildiği gün konuşacağız. Kutlamalar söyleşinin ardından birbirinden güzel gösterilerle devam edecek. Vals Gösterisi, Belediye Tiyatrosu ve Halk Dansları Topluluğu Gösterisi ile Berkant Atılgan Konseri saat 20.30’da Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüm vatandaşların davetli olduğu etkinliklerde, bir milletin bağımsızlık mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı 9 Eylül’ün 101. yıl dönümü coşkusu paylaşılacak.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ”

9 Eylül’ün Anadolu’nun tek yürek olma kültürüne hançer saplamak isteyenlerin ellerinin kırıldığı gün olduğunu söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Her şehrin kendine özel, keyifli ve bereketli günleri vardır. bu günlerin en keyiflisi Türkiye Cumhuriyeti tarihine yazılan özel günlerdir. Hepsi değerlidir, hepsi önemlidir, hepsi saygın ve şereflidir. Ama tarihte işgaliyle kurtuluş ateşini yakan bir şehir vardır. kurtuluşuyla yepyeni bir ülkenin önsözünü yazan şehir olarak yazılmıştır.Bu ayrıcalık, bu onur, bu gurur yeryüzünde sadece İzmir’e aittir, Karşıyaka ise en üst seviyede yaşayanların vatanıdır, hatırlatanlara “Barış” sözüyle yeryüzünün kardeşlik sofrasına dönüşmesini tasavvur eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatandaşlarıyız. “9 Eylül günümüzü yaratanları sevgiyle, rahmetle anıyorum. ve bağlılık. Heyecanımızı paylaşacağımız, Gazi Mustafa Kemal’i ve tüm kahramanlarımızı anacağımız etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu