Teknoloji

İyi Bir Çocuk Olacağına Söz Verildi: Olaylı Adı Kanye West’in X (Twitter) Hesabı Yeniden Açıldı

Son dönemde hemen hemen hiçbir yerde adının olumlu bir olayla ilişkilendirildiğini göremiyoruz, ırkçı, antisemitik açıklama ve paylaşımlarlaTepki alan Kanye West, Twitter’da uzun süre yasaklandı.

Elon Musk, West’in hesabını ‘ifade özgürlüğü’ kapsamında değerlendirerek yeniden aktif gördü ancak yaptıklarından pişmanlık duyarak kısa bir süre sonra hesabı tekrar kapattı. Çünkü, iddia edebileceğiniz gibi, West rahat değildi.

West, sekiz ay sonra yenilenen ve yeniden adlandırılan X Twitter’a yeniden girdi:

The Wall Street Journal’a göre Kanye West, ” platformu antisemitik veya başka herhangi bir zararlı dil yayınlamak için kullanmayacağına dair güvence verdikten sonra“Twitter hesabı yeniden etkinleştirildi. Kanye West, hesabı henüz açılmamış olmasına rağmen Hiçbir şey paylaşmadı.

Ancak X’in bu kararının ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Sonunda, Kanye West artık bu konuda oldukça kendini beğenmiş bir insan ve her seferinde farklı bir nefret telaffuzuyla toplum içine çıkmayı başarıyor. Eski adıyla Twitter olan X’in, durumun tekrarlanacağı bir senaryoda nasıl bir aksiyon alacağını merakla bekliyoruz.

domanic-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu