Ekonomi

Goldman, güçlü sunucu pazarı nedeniyle King Slide hisselerini Satın Alma olarak incelemeye başladı

Salı günü Goldman Sachs, çeşitli uygulamalara yönelik ray kitleri tedarikçisi King Slide’ın Satın Al notuyla incelemesini başlattı. Şirketin olumlu görünümü, sunucu sevkiyatlarında beklenen büyümeye ve King Slide’ın güçlü pazar konumuna dayanıyor.

Firma, King Slide için 12 aylık fiyat hedefini 1.405 NT$ olarak belirledi; bu, %30’luk bir yükselişe işaret ediyor ve 2024 hisse başına kazanç tahmininin 32 katını yansıtıyor.

Sunucular ve mutfak çekmeceleri için küresel yolluk seti pazarında önemli bir paya sahip olmasıyla tanınan King Slide, önemli bir büyümeye hazırlanıyor. 2023 yılında AI sunucu ray kiti pazarının yaklaşık %50’sini ve genel sunucu ray kiti pazarının %33’ünü oluşturan şirketin sunucu ray kiti gelirinin 2024’te %54 ve 2025’te %29 artması bekleniyor. Bu büyüme, AI sunucu sevkiyatlarının iki katına çıkması ve gelecek yıl beklenen genel sunucu sevkiyatlarında iyileşme bekleniyor.

Şirket aynı zamanda yeni bir fırsatı temsil eden 800G anahtar rayı kiti pazarına da giriyor.

Goldman analistleri, “King Slide’ın rekabet avantajları, sağlam hendeği (sürekli inovasyonla inşa edilmiş), patentleri ve yüksek kaliteli üretim kapasitesiyle desteklenen lider konumunu koruduğunu görüyoruz” dedi.

Goldman’ın King Slide için net gelir tahminleri 2024 ve 2025 için Bloomberg konsensusunun sırasıyla %14 ve %36 üzerinde. Bu iyimser duruş, artan yapay zeka ve genel sunucu sevkiyatlarından kaynaklanan yüksek gelir beklentilerinden kaynaklanıyor. Firmanın analizi, AI sunucu segmentinin büyümesine ilişkin olumlu görüşü destekliyor.

King Slide’ın rekabet avantajları arasında ürün özelliklerinde güçlü yenilik, maliyet verimliliği, aletsiz montaj, yüksek kişiselleştirme ve otomasyon yer alır. Ray kitleri, raf sunucuları için malzeme listesinin küçük bir bileşenini oluşturduğundan ve müşterilerin tedarikçi değiştirme olanağını azalttığından, bu faktörler daha yüksek endüstri brüt marjlarına katkıda bulunur. Goldman Sachs, bu özelliklerin sektörde daha sağlıklı rekabet dinamiklerine yol açacağını öngörüyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

bigadichaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu