Haber

Gazeteciler Derneği, Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi Projesi kapsamında Basın Evi Destek Aracı başvurularını kabul etti

Gazeteciler Derneği; Serbest gazetecilere, medya alanındaki STK’lara ve bağımsız haber kanallarına destek sağlamak amacıyla Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi Projesi kapsamında yeni dönem Basın Evi Güçlendirme Aracı ( BEDA) başvuruları kabul etmeye başlamıştır.

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi Projesi kapsamında yeni dönem Basın Konutu Destek Aracı (BEDA) için 2019 yılından itibaren başvurular başladı. Serbest gazetecilere ve bağımsız haber platformlarına nazik destek. Yeni transfer için başvurular 20 Ekim saat 17.00’ye kadar kabul edilecek.

BEDA uygulamalarından zorla meslekten uzaklaştırılan gazeteciler, serbest gazeteciler, medya alanında faaliyet gösteren STK’lar ve bağımsız haber kanallarında faaliyet gösterenler yararlanabilecek. Başvuruda bulunanlar 10 bin euroya kadar destek alabilecek.

BEDA desteğinin yanı sıra Gazeteciler Derneği’nin serbest gazetecileri güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği telif hakkı desteği de sürüyor. Serbest gazetecilerin mesleklerini sürdürebilmeleri amacıyla her yıl ürettikleri 5 özel habere telif ücreti ödeyen destek ajansı, yıl boyunca başvurulara her zaman açık. İçinde bulunduğumuz telif hakkı çağında gazeteciler de fotoğraf-haber, video-haber ve podcast çalışmalarında telif hakkı desteğinden yararlanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu