Haber

Galata Köprüsü Bakım Çalışmaları Nedeniyle Trafik Yoğunluğu

Galata Köprüsü’nde 40 gün sürecek bakım ve onarım çalışmalarının ilk etabı için Eminönü yolunun araç ve yaya geçitlerine kapatılması trafikte sıkışıklığa neden oldu. Haftanın ilk iş gününde Eminönü’ne gitmek isteyen sürücülerin Atatürk Köprüsü’ne dönmek zorunda kalması nedeniyle bölgede uzun araç kuyrukları oluştu.

Galata Köprüsü’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 40 gün sürecek bakım-onarım çalışmaları başlatıldı. Derz değiştirme ve asfalt yenileme çalışmalarının ilk etabı için dün Karaköy-Eminönü yönü duba ve beton bariyerlerle kapatıldı. Köprünün araç ve yayalara kapatılmasının ardından ekipler, asfalt kaldırma ve derz yenileme çalışmalarına başladı. Yeni Galata Köprüsü’nün trafiğe kapatılması nedeniyle Eminönü’ne giden sürücüler için güzergah boyunca uyarı levhaları yerleştirildi. Haftanın ilk iş günü Eminönü’ne gitmek isteyen sürücüler Atatürk Köprüsü’ne dönmek zorunda kalırken bölgede trafik yoğun olurken uzun araç kuyrukları oluştu. Şoför Samet Yıldız, işi nedeniyle her gün köprüyü kullanmak zorunda kaldığını belirterek, “Çok etkileyiciydi. Bugün işimiz geç bitiyor. Normalde erken biterdi. Şu an böyle dolaşacağız.”

“BİZİ OLUMSUZ ETKİLEDİ AMA OLMASI GEREKİYORDU”

Taksici Bahattin Çalışcı, “Bizi olumsuz etkiledi ama olması gerekiyordu. Olması gereken bir şeydi, olacak. Şimdi dayanacağız. 2.2 kilometreyi 19 dakikada geldim. Önceden 10 dakikada geliyordu.” en fazla” dedi.

“10 DAKİKADA GİTMEK İSTEDİĞİM YERE 1 SAATTE GİDECEĞİM”

Otobüs şoförü Süleyman Kaya, “10 dakikada gideceğim yere 1 saatte giderim. Mazotun litresi 40 lira. Bu araba kilometrede 5 lira mazot yakıyor. Bu da işi etkiliyor” dedi. , bir an önce çözülmesini istiyoruz.”

samandag-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu