Teknoloji

Elon Musk Bombayı Patlattı: Tesla’dan 3 Yeni Otomobil Geliyor

Dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla, dün Teksas’ta bir etkinlik düzenledi. Elon Musk’ın liderlik ettiği bu etkinlikte, yatırımcılar da bulunuyordu. Etkinlik kapsamında 56 milyar dolarlık maaş paketinin yatırımcılar tarafından onaylandığını söyleyen Elon Musk, başka bir açıklama daha yaptı. 

Tesla, çok uzun zamandır ürün gamını genişletmiyor. En azından niş bir otomobil olarak piyasaya sürülen Cybertruck’ı saymayacak olursak. İşte Elon Musk, tam da bununla ilgili bir açıklama yaptı. Şirketin, 3 yeni otomobil üzerinde çalıştığını açıkladı. Ancak Elon Musk, yeni modellerle ilgili ser verip sır vermedi.

İşte Tesla’nın tanıtacağı yeni otomobiller

Elon Musk’ın yaptığı sunum sırasında gösterdiği bir fotoğraf, 3 yeni otomobili gözler önüne serdi. Bunlardan bir tanesinin kamyonet tarzı bir yapıya sahip olacağını rahatlıkla anlayabiliyoruz. Ancak diğer iki modelse henüz anlaşılamadı. Bunlardan bir tanesinin Ağustos 2024’te tanıtılması beklenen robotaksi olması ihtimaller dahilinde. Tesla CEO’su, üzerinde çalıştıkları otomobillerin oldukça özel olacağını ifade etti.

Tesla, geçmişte yaptığı bir açıklama sırasında yeni otomobillerinin lansman planlamasını hızlandırdığını söylemişti. Şirkete göre yeni modeller, 2024’ün sonu ve 2025’in başlarında tanıtılacaklardı. İşte bugün yapılan açıklama, üstü örtülü olan bu otomobillerin çok yakında resmîleşebileceğini düşündürüyor. Ancak tüm bunların netleşmesi için bir süre daha beklemek gerekecek.

keciorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu