Haber

CSO ve Devlet Çoksesli Korosu, Cumhuriyet Müzesi bahçesinde “100. Yıl Konseri” verdi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ve Devlet Çok Sesli Korosu, Cumhuriyet Müzesi bahçesinde Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne özel konser verdi.

Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet veren Türkiye 2. Büyük Millet Meclisi Binası önünde TRT’de canlı yayınlanan konser öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da yaptığı konuşma, alanda kurulan ekranlara yansıdı.

CSO Şefi Cemi’i Can Deliorman, konser öncesi yaptığı konuşmada, tarihi bir günde konser vermenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Deliorman, “Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Cumhuriyetle var olmuş, Cumhuriyetle iç içe geçmiş, birbiriyle özdeşleşmiş, birbirini beslemiş, birbiriyle var olmuş iki çok köklü kaledir. Bugün bizim için manevi değeri çok yüksektir. Çok değerli marşlarımızı hep birlikte söyleyeceğiz.” söz konusu.

Ellerinde bayraklarla sahaya gelen vatandaşların eşlik ettiği, İlker Kömürcü’nün yazıp bestelediği 100. Yıl Marşı, merhum besteci Prof. Muammer Sun’ın Karadeniz Marşı, Vatan Marşı, İleri Marş, Sivil Marşı ve 50. Yıl Marşı çalındı.

Devlet Çok Sesli Korosu şefi Burak Onur Erdem yönetimindeki konsere, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin katıldı. da dinledi.

Konserin ardından Cumhuriyet Müzesi vatandaşlara açıldı.

habercayeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu