Ekonomi

Binance, NFT pazarına Bitcoin NFT desteği ekliyor

Önde gelen kripto para borsalarından biri BinanceNFT pazarı, daha sonra Mayıs Ordinallerinde ( bitcoinNFT’leri için bir temel eklemeyi planladığını ancak henüz kesin bir tarih belirlenmediğini açıkladı.

Ethereum, çokgenVe BNB Zinciri Bitcoin ağındaki NFT’leri destekleyen Binance NFT, yatırımcıların Bitcoin ağındaki Ordinals tokenlerini satın alabilmesi için kapsamını genişletmeyi planlıyor. Koleksiyonerler yakında Bitcoin ağında oluşturulan yazıtları alıp satabilecekler. Bu gelişme, Ordinals ekosistemine erişimi de artıracak.

Ayrıca borsa, yatırımcıların bu NFT’leri Binance hesaplarıyla doğrudan satın almalarına olanak tanıyacak ve bu da kullanıcılar için süreci kolaylaştıracak. Büyüyen pazara girme sürecini yeni alıcılar için kolay ve güvenli hale getirmeyi hedeflediğini belirten Binance, kullanıcıların Ordinals satın almak için taproot uyumlu bir cüzdan oluşturmasına gerek kalmamasını sağlayacak.

Bitcoin’in NFT koleksiyoncuları için “En iyi seçim”Bunu söyleyen Binance iş yöneticisi Mayur Kamat, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Ancak hafta sonu borsa, Bitcoin çekme işlemlerini iki kez duraklattı ve bunun sebebinin ağdaki sıkışıklık olduğunu söyleyerek, paritenin ortasındaki ilişkinin pek olumlu olmadığını gösterdi.

Ordinals protokolünün geçen hafta 3 milyon kayda ulaşmasından bu yana piyasa ilgisi ve talebi artmış görünüyor.

NFT pazar yeri Magic Eden, Mart ayında Bitcoin cüzdanlarını Hiro ve Xverse’i entegre ettikten ve Ordinals sütununu ekledikten sonra, Nisan ayında zanaatkarların yazı yazmalarına yardımcı olmak için bir yaratıcı fırlatma rampası başlattı.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

lacin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu