Haber

Bahar Candan ve Nihal Candan’ın sorgusunun detayları ortaya çıktı

‘Suç örgütüne üye olmak’ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığını aklamak’ suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin savcılık soruşturması ve mahkeme ifadelerinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Habertürk’ün haberine göre; Onur Apaydın ile ilgili bağlantıları sorulan Candan kardeşlere, ünlü isimlerin kadın doktoru Refik Erzin E. hakkında da sorular soruldu. Savcılıkta doktoru tanımadıklarını söyleyen Candan kardeşler, ünlü isimlerin de gittiği gece kulübünün sahibi İ.O.’nun bulunduğunu söyledi. “Gittiğimiz gece kulübünün sahibi olduğu için onu oradan tanıyoruz” diye cevap verdi.

CANDAN KARDEŞLERİN SORUŞTURMASININ DETAYLARI

2020 yılına dayanan bu soruşturmanın üçüncü ayağında gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler tutuklandı. Dün adliyeye sevk edilerek tutuklanan Candan kardeşler hakkında savcılığın yürüttüğü soruşturmanın detayları ortaya çıktı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadeleri alınarak tutuklama talebiyle adliyeye sevk edilen Candan kardeşlere, 3 Mayıs’ta tutuklanan çete lideri Onur Apaydın ile irtibatları soruldu. Bahar Candan “Ben kırıldıktan sonra” Ablamla birlikte Etiler’in tanınmış restoranlarında, tanınmış mekanlarında buluştuk. Bu insanlarla bir kez akşam yemeği yemiş olabiliriz ama onun dışında hiçbir temasımız yok. Bu telefonu birkaç yıldır kullanıyorum. Onur Apaydın’ı Kaan olarak tanıyorduk. Gerçek adını bilmiyorduk. Onu bir yıldır tanıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. “Serbest bırakılmayı talep ediyorum” dedi.

Nihal Candan da Onur Apaydın’ı Kaan Hamzaoğlu olarak tanıdığını ve ondan ayrıldıktan sonra ancak gece kulübünde tanıştıklarını söyledi. Çete olduklarını bilmediklerini ve onlarla herhangi bir temasının olmadığını iddia etti. Candan kardeşlere sadece Onur Apaydın sorulmadı.

Sorulan sorular arasında Onur Apaydın ile isminin irtibatlı olduğu ortaya çıkan ünlü isimlerin kadın doktoru Refik Ersin E. de vardı. “Refik Ersin E.’yi tanıyor musunuz?” sorusuna Candan kardeşler, kendisini tanımadıklarını ve doktorla rastgele bir görüşme yapmadıklarını söyledi.

‘O GECE KLÜBÜNE GİDEN TEK BİZ DEĞİLİZ…’

Sorulan sorular arasında Etiler’deki gece kulübünün sahibinin adı da vardı. Soruşturmada Candan kardeşlere “İ.O’yu tanıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Candan kardeşler, İ.O’yu Etiler’deki gece kulübünün sahibi olduğu için tanıdıklarını iddia etti.

Candan kardeşler, “O gece kulübüne giden sadece biz değiliz. Birçok ünlü isim ayrılıyor. “Biz o mekana gittiğimiz için mekanın sahibini tanıyoruz” dedi.

2021’DE İHRAÇ EDİLDİ

2020 yılında başlayan soruşturma, 3 Mayıs 2023’teki operasyonla devam etti. Çetenin elebaşı olduğu iddia edilen Onur Apaydın’ın eski polis memuru olduğu ortaya çıktı. 2021 yılında karıştığı bir suçtan dolayı ihraç edilen Onur Apaydın gözaltına alındı.

TUTUKLANMANIN DETAYLARI

Mahkemede dinlenen Candan kardeşler tahliye talebinde bulundu. Tutuklama talebiyle adliyeye sevk edilen Candan kardeşler, suç örgütüne üye oldukları gerekçesiyle tutuklandı.

Mahkeme başkanı tutuklama kararını şu şekilde duyurdu: “Şüphelilerin dosyadaki ifadeleri, müştekilerin ifadeleri, belgedeki tüm bilgi ve belgeler, tanık ifadelerinin varlığı ve delillerin bulunmadığı dikkate alındığında Belgede tamamı toplanmış olup, öngörülen cezanın alt ve üst sınırı dikkate alınarak firar şüphesi bulunduğu belirtildi. adli kontrol tedbirlerinin yeterli etkili hukuki kontrol sağlamayacağını ileri sürmektedir.”

inonuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu