Haber

Avcılar’da Hırsızlar Klimaları Hedef Aldı

AVCILAR’da havaların ısınmasıyla birlikte hırsızlar klimaları hedef alıyor. Hırsızların iş yerindeki klima kompresörünü çaldığı o anlar kameralara yansıdı. İşletme sahibi Yunus Zengin, “Ortalama 1 yıl önce yazın yine klima çalındı. Pahalı, tamiri pahalı, bu da insanların dış üniteleri çalıp tekrar markete çevirmesine neden oluyor.”

Avcılar Cihangir Mahallesi’nde elektrikli cihaz tamir servisi yapan Yunus Varlıklı, sabah işe geldiğinde klimayı çalıştırmak istedi. Ancak klima arızalandı. Dışarı çıkan Zengin, klima kompresörünün yerinde olmadığını gördü. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Varlıklı, otomobille gelen hırsızların iş yerindeki klimayı çaldıklarını belirledi.

Araçla gelen 3 kişinin hırsızlık yaptığını söyleyen Yunus Güçlü, “Sabah iş yerimize geldiğimizde klimamızı çalıştırmak istedik. Düğmeye bastık. Dış ünite arızalıydı. Ben de dışarı çıktım. Klimada sorun var mı diye baktım. Dışarı çıktığımda klimayı göremedim. “Boş bir duvarla karşılaştım” dedi. “Bir yıl önce yine klima çalındı. Yaz, ortalama bir yıl önce.Tamirinin maliyeti değerli olduğu için insanların dış üniteleri çalıp pazara dönüştürmesine neden oluyor.Burada bir pazar oluştu.Talebe göre bu iş oluyor. Gelip nereden çıkarabileceğimizi belirliyorlar. Oradaki klimayı söküyorlar. Piyasada değerlendiriyorlar. Şu anda klimalar çok değerli o yüzden bu tarz yola başvuruyorlar’ dedi. Esnafın mağdur olduğunu belirten Zengin, ‘Polise gittik tutanaklarımızı verdik. Soruşturma başlatıldı. Diğer kameralara baktılar. Şimdi takip ediliyorlar ama hep yapıyorlar. Bu durumda esnafın bir mağduriyeti var’ dedi. Zengin, ‘Burada belkemişler güzelce demonte etmişler. Başka bir yere kurulmak üzere hazır götürdüler. Çok temiz bir işçilikle demonte ettiler. Klimanın kompresör değişimi ise 5-10 bin TL arasında değişiyor. Klima 15 bin ile 20 bin TL’nin ortasında. En düşük 5 bin TL. Birine verecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu