Haber

Ankara Üniversitesi heyetinden Polonya’daki üç üniversiteye iş birliği ziyareti

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar başkanlığındaki heyet Varşova Üniversitesi, Varşova EkonomiÜniversite ve Varşova Ömür Üniversitesi iş birliği amacıyla ziyarette bulundu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Dış İlişkiler Koordinatörü Ünüvar, Prof. Dr. Özge Ülker ve Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Begüm Yurdakök Dikmen, Varşova Üniversitesi’ni ilk kez ziyaret etti. ve Rektör Prof. Dr. Alojzy, Z. Nowak ile birlikte bir gösteriye geldi.

Görüşmede Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Polonya Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Varşova Üniversitesi Türkoloji Bölümü arasında öğrenci değişimi başta olmak üzere devam eden ve gelecekte yapılacak işbirlikleri ele alındı.

Ünüvar, ziyarette yaptığı konuşmada, protokollerin imzalanması kadar uygulanmasının da değerli olduğunu belirtti.

Nowak, iki üniversitenin turizm, siyaset, ekonomi, fizik ve matematik gibi birçok alanda akademik iş birliğini genişletebileceğini kaydetti.

Rektör Ünüvar ve beraberindeki heyet daha sonra Varşova Ekonomi Üniversitesi’ni ziyaret ederek Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Jacek Prokop başkanlığındaki heyet ile görüştü.

Görüşmede Prokop, iş dünyasının ortasında Varşova Ekonomi Üniversitesi ile yakın işbirliği içinde olduklarını anlatırken Ünüvar, Varşova Ekonomi Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi arasında ortak çalışmalar yapılabileceğini kaydetti. .

Ankara Üniversitesi heyeti, Varşova Hayat Üniversitesi’ni de ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Michal Zasada ve yönetimi ile veterinerlik, tarım gibi alanlarda işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu