Haber

Almanya’da DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi yeni yönetimini seçti

Almanya’nın Köln kentinde genel merkezi bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU) Başkanlığına, Sami Sipahi seçildi.

Köln’de düzenlenen 7. Olağan Genel Kurulu’nun ardından düzenlenen devir teslim töreninde, yeni ZSU Yönetim Kurulu Başkanı Sipahi, görevi önceki Başkan Ali Özdemir’den devraldı.

Almanya’da yaklaşık 900 caminin bağlı bulunduğu DİTİB bünyesindeki ZSU cenaze, turizm ve kitabevi gibi birçok alanda hizmet veriyor.

DİTİB Genel Başkan Vekili Abdurrahman Atasoy, burada yaptığı konuşmada, Özdemir’in bu değerli vazifesi kuruluşundan bugüne kadar çabası ve deneyimiyle çok hoş bir halde yürüttüğünü tabir ederek “Bu kıymetli görevi bir bayrak yarışı olarak telakki ederek kendilerine şükranlarımızı sunuyor, yeni yönetime başarılar diliyoruz. Allah hepimizin yolunu açık eylesin.” dedi.

Görevi devreden Özdemir de yeni idare heyetine iyi olsun dileğinde bulunarak “37 yıla yakın DİTİB çatısı altında görev yapmayı Allah bizlere nasip eyledi, hamdolsun. Görev değişimi aynı zamanda bir bayrak yarışıdır. Bu emaneti bizlerden alan yeni arkadaşlarımızın onu daha yükseklere taşıyacaklarına inanıyorum.” diye konuştu.

ZSU Lideri Sami Sipahi ise “ZSU teşkilatını kuran ve geliştiren Ali Özdemir Bey’den böyle bir görevi teslim almak, bizler için de ayrı bir onur ve şereftir. Bugüne kadar hizmet etmiş ve edecek olan büyüklerimize ve kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde misyonu devreden idare şurası üyelerine çiçek verildi.

DİTİB ZSU 7. Olağan Genel Şura seçimleri sonucunda Yeni İdare Heyeti, Lider Sami Sipahi, Lider Yardımcısı Dr. Emine Seçmez, Sekreter Mehmet Soyhun, Muhasip Muhammet Çatmak ve İdare Konseyi Üyesi Eyüp Kalyon’dan oluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu