Haber

AK Partili Türkmenoğlu: “Van kentsel dönüşüm uygulamalarında 4’üncü sırada”

AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Van’ın kentsel dönüşüm uygulamalarında İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra 4’üncü sırada yer aldığını söyledi.

Türkmenoğlu, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 2011 Van depremi sonrasında 26 bin 700 konutun, 9 bin 682 derslikli, kapasiteli yüksek öğretim kurumlarının hak sahiplerine teslim edildiğini söyledi. 8 bin 279 kişiden 54’ü sporTesisle şehrin adeta yeniden inşa edildiğini anlattı.

“Van bizim Asya’ya açılan kapımızdır” diyen Türkmenoğlu, Van’ın kentsel dönüşüm uygulamalarında İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra 4’üncü sırada yer aldığını ifade etti.

Burhan Kayatürk ayrıca 1976 yılındaki Çaldıran depreminde babasını ve kardeşini kaybettiğini, 3,5 ay sonra kardeşinin naaşına ulaşabildiklerini ifade etti.

Kayatürk, 2011’deki Van depreminde dönemin başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3,5-4 saat içinde kabine üyelerinin yarısıyla birlikte bölgede bulunduğunu hatırlattı.

İlk yılın sonunda 17 bin 250 konutun vatandaşlara teslim edildiğini kaydeden Kayatürk, “Van yeniden canlandı, Van’ın yanına bir Van yerleştirildi.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu