Ekonomi

ABD’de esrarın yeniden sınıflandırılması araştırma fonlarını artırabilir

ABD Adalet Bakanlığı tarafından esrarın potansiyel olarak yeniden sınıflandırılması, tıbbi araştırma fonlarının ve ilaç şirketlerinin ilgisinin artması beklentileriyle birlikte esrar sektöründe önemli değişikliklere yol açabilir. Esrarın Program I maddesi olarak mevcut statüsü, sınırlı erişim, düzenleyici engeller ve finansman zorlukları nedeniyle araştırmalara ciddi kısıtlamalar getirmiştir. Özel vakıflar yasal karmaşıklıklar nedeniyle caydırılmış ve federal araştırma hibelerine büyük ölçüde erişilememiştir.

Sektör uzmanları, yeniden sınıflandırmanın bu sorunları çözebileceğini ve daha önce sektörden kaçınan yatırım şirketlerini yeniden düşünmeye teşvik edebileceğini tahmin ediyor. Kenevir tedarik zinciri yazılımı konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Metrc’in CEO’su Michael Johnson, ilaç ve biyoteknoloji şirketleri tarafından görülen büyük pazar potansiyelinin altını çizdi. Kenevir alanına girişi engelleyen yatırım maddelerinin yeniden sınıflandırma sonrasında yeniden değerlendirilebileceğini öne sürdü.

Yeniden sınıflandırma önerisi, şu anda sıkı bir kayıt süreci, çok kurumlu gözetim ve video gözetimi ve alarmlı çelik kasalar kullanmak gibi özel depolama gereklilikleri içeren araştırma sürecini basitleştirecektir. Marihuanadan elde edilen FDA onaylı bir ilaç üreten Jazz Pharma’nın küresel kamu politikası başkanı Mark Bolton, bu gerekliliklerin hafifletilmesinin maliyetleri azaltacağını vurguladı.

Kenevir araştırmaları için onaylı bir tedarikçi olan Maridose LLC, kar amacı gütmeyen kuruluşlardan ve devlet lisanslı kenevir firmaları da dahil olmak üzere ticari kuruluşlardan gelen taleplerde bir artış olduğunu bildirdi. Yeniden ruhsatlandırma ayrıca esrar şirketlerini kısıtlayıcı 280E vergi hükmünden kurtaracak ve büyük ABD borsalarında listelenmelerine olanak sağlayacaktır.

Metrc’den Johnson, sağlık hizmetleri risk sermayedarlarının esrarla ilgili araştırmalara hızla yatırım yapmasını ve potansiyel olarak yeni girişimlere yol açmasını bekliyor. AdvisorShares CEO’su Noah Hamman, küçük aile ofisleri ve hedge fonlardan gelen ilginin arttığını belirtti. AdvisorShares, ABD’de listelenen en büyük esrar ETF’si Pure US Cannabis de dahil olmak üzere çeşitli borsa yatırım fonlarını yönetiyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Ancak uzmanlar, daha büyük yatırımcıları ve bankaları çekmek için finansal bir revizyonun gerekli olduğuna dikkat çekiyor. Hukuk firması Saul Ewing’in ortaklarından Zack Kobrin, yeniden düzenleme muhtemelen yatırımları teşvik edecek olsa da, geleneksel mavi çipli yatırım firmaları ve JPMorgan (NYSE:JPM) gibi bankaların sektörle ilgilenmesinin daha fazla zaman alabileceği yorumunda bulundu.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

artovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu