Yaşam

3 Saatten Fazla Süren Harika Filmler İzlerken Koltuğa Sıkışmış Hissedeceksiniz

Merhaba. Üç saatin üzerinde ekran süresi olan filmleri izlemenin ayrı bir tadı var desem şaka olmaz. Bu sinemalarda her detay çok değerlidir. Twitter’daki @davidcinema takipçilerine ‘3 saatten fazla izlediğiniz en iyi sinema hangisi?’ soruyu sordu Bu içerikte takipçilerin yorum olarak yazdığı filmler listelenmektedir.

İyi seyirler.

23. Şimdi Kıyamet (1979)

Vietnam’da görev yapan bir ABD O-Ordusu subayı, kendisini bir tanrı olarak gören dönek bir Özel Kuvvetler albayını öldürmekle görevlendirilir.

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Martin Sheen, Marlon Brando, Robert Duvall

22. Celine ve Julie Tekne Gezisine Çıkıyor (1974)

Kütüphaneci Julie ve illüzyonist Céline parkta buluşur ve buluşur. Aralarındaki dostluk ilerler ve birbirlerine bağlanırlar. Birlikte Alice Harikalar Diyarı’nın ayak izlerini takip ederler ve hayallerle gerçeğin iç içe geçtiği fantastik bir yolculuğa çıkarlar.

Yönetmen: Jacques Rivette

Oyuncular: Juliet Berto, Dominique Labourier, Bulle Ogier

21. Gençliğin En İyisi (2003)

6 saat süren film, 1960’lardan 2000’lere kadar iki erkek kardeşin hayatlarını konu alan bir İtalyan destanını konu alıyor.

Yönetmen: Marco Tullio Giordana

Oyuncular: Luigi Lo Cascio, Alessio Boni, Jasmine Trinca

20.JFK (1991)

22 Kasım 1963’te Lider John F. Kennedy, Dallas’ta suikasta kurban gitti. Lee Harvey Oswald suçtan tutuklandı ve ardından başkanın intikamını almak için Jack Ruby tarafından vuruldu. Bir soruşturma, Lee Harvey Oswald ve Jack Ruby’nin kendi hatalarında yalnız hareket ettikleri sonucuna varır, ancak Louisiana bölge savcısı Jim Garrison şüphecidir. Sağlam bir grup insanı ortaya çıkaran Garrison, kendi soruşturmasını yürütür ve güçlü hükümet ve siyasi figürlerin tepkisine neden olur.

Yönetmen: Oliver Stone

Oyuncular: Kevin Costner, Gary Oldman, Jack Lemmon

19. Manolya (1999)

24 saat Los Angeles’ta geçen sinema, iki paralel ve kesişen hikayeyi ve ölmekte olan adamı dramatize ediyor: ikisi de geçmişte bir çocuktan uzaklaşmış, ikisi de temas kurmak istiyor ve hiçbir çocuk babasıyla bir şey yapmak istemiyor.

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

Oyuncular: Tom Cruise, Jason Robards, Julianne Moore

18. Baba Bölüm 2 (1974)

Film, Vito Corleone’nin 1920’lerin New York City’sindeki erken yaşamını ve kariyerini anlatırken, oğlu Michael, ailevi hatalar üzerindeki kontrolünü genişletip sıkılaştırıyor.

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Robert Duvall

17. Fanny ve Alexander (1982)

Yirminci yüzyılın başlarında İsveç’te geçen film, ailenin reisi ve büyükanneleri Helena Ekdahl liderliğindeki ergen kız kardeşler Alexander ve Fanny Ekdahl’ın zengin ve nispeten mutlu hayatlarını anlatıyor.

Yönetmen: Ingmar Bergman

Oyuncular: Bertil Guve, Pernilla Allwin, Kristina Adolphson

16. Doğru Şeyler (1983)

Tom Wolfe’un ABD uzay programı tarihi üzerine kitabı gibi sinema da kurmaca bir niteliğe sahiptir. Filmde Chuck Yeager, Mercury 7 astronotlarına ses bariyerini nasıl aşacaklarını anlatıyor ve kimsenin bir uzay programını nasıl yürüteceği veya programa katılacak insanları nasıl seçeceği konusunda hiçbir fikri olmadığını gösteriyor.

Yönetmen: Philip Kaufman

Oyuncular: Sam Shepard, Scott Glenn, Ed Harris

15. Babil (2022)

Büyük hırsların ve aşırılıkçılığın hikayesi olan film, erken Hollywood’un dizginlenemeyen çöküşü ve ahlaksızlığı nedeniyle birçok karakterin yükselişini ve düşüşünü anlatıyor.

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Brad Pitt, Margot Robbie, Jean Smart

14. Gerçek Zaman (2022)

İngilizler döneminde küçük bir kabile kızı olan Malli, annesinin isteği olmadan İngiliz valisi Scott Buxton ve eşi Catherine tarafından götürülür. Rama Raju, İngiliz ordusu için çalışan Hintli bir polistir; Onun için görev her şeyden önce gelir. İngiliz hükümeti, Malli’yi kız kardeşi olarak gören Komaram Bheem’in onu aramaya başladığını ve İngiliz ordusu için bir engel olabileceğini fark eder. Vali ve karısı, Bheem’i kendilerine getirebilecek rastgele bir memur için özel bir görev duyurur. Rama Raju, sorunları kendisi halletmeye karar verir ve hükümete onu ölü ya da diri getirme sözü verir.

Yönetmen: SS Rajamouli

Oyuncular: NT Rama Rao Jr., Ram Charan, Ajay Devgn

13.Andrei Rublev (1966)

Film, 15. yüzyıl Rus tarihinde rakip prensler arasındaki sonu gelmeyen çatışmalar ve Tatar istilalarıyla damgasını vuran çalkantılı bir dönemde, büyük ikon ressamı Andreiv Rublev’in hayatını anlatıyor.

Yönetmen: Andrei Tarkovsky

Oyuncular: Anatoly Solonitsyn, Ivan Lapikov, Nikolay Grinko

12. Rüzgar Gibi Geçti (1939)

İç Savaş ve Yeniden Yapım dönemlerinde manipülatif bir hanımefendi ile haydut bir adamın çalkantılı aşklarını konu alan film bir Amerikan sinema klasiğidir.

Yönetmenler: Victor Fleming, George Cukor, Sam Wood

Oyuncular: Clark Gable, Vivien Leigh, Thomas Mitchell

11. Yedi Samuray (1954)

Zor zamanlar geçiren kıdemli bir samuray, bir köyün haydutlardan korunma talebine yanıt verir. Kendisine yardım etmesi için 6 samuray daha toplar, kasaba halkına kendilerini nasıl savunacaklarını öğretir ve samuraylara günde üç küçük öğün yemek sağlar. 40 haydut köye saldırdığında sinema büyük bir çabaya sahne olur.

Yönetmen: Akira Kurosawa

Oyuncular: Toshiro Mifune, Takashi Shimura, Keiko Tsushima

10. Ben Hur (1959)

Romalı bir arkadaşı tarafından ihanete uğrayıp 1. yüzyılda Kudüs’te köleliğe gönderilen Yahudi bir prens, özgürlüğünü yeniden kazanır ve intikam almak için geri döner.

Yönetmen: William Wyler

Oyuncular: Charlton Heston, Jack Hawkins, Stephen Boyd

9. Zack Snyder’ın Adalet Ligi (2021)

Superman’in belirleyici fedakarlığının boşuna olmadığından emin olmaya kararlı olan Bruce Wayne, dünyayı yaklaşan felaketten korumanıza yardımcı olmak için bir meta-insan ekibi kurar.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Henry Cavill, Ben Affleck, Gal Gadot

8. Kurtlarla Dans (1990)

Uzak batıdaki bir İç Savaş karakoluna atanan Teğmen John Dunbar, kurtlarla ve Yerli Amerikalılarla arkadaş olur ve bu onu orduda karşı konulamaz bir sapık yapar.

Yönetmen: Kevin Costner

Oyuncular: Kevin Costner, Mary McDonnell, Graham Greene

7. 1900 (1976)

5 saatten fazla süren film, 20. yüzyıl İtalya’sındaki sınıf mücadelesinin destansı öyküsünü zıt kutuplardaki iki çocukluk arkadaşının gözünden anlatıyor.

Yönetmen: Bernardo Bertolucci

Oyuncular: Robert De Niro, Gérard Depardieu, Dominique Sanda

6. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Serinin üçüncü bölümünde Gandalf ve Aragorn, Tek Yüzük ile Hüküm Dağı’na yaklaşıyor ve bakışlarını Frodo ve Sam’den başka yöne çevirmek için Sauron’un ordusuna karşı topladığı orduya liderlik ediyor.

Yönetmen: Peter Jackson

Oyuncular: Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKellen

5. Bir Zamanlar Amerika’da (1984)

Yasak döneminden eski bir Yahudi gangster, 35 yıl sonra Manhattan’ın Aşağı Doğu Yakası’na geri döner ve burada bir kez daha eski hayatının pişmanlıklarıyla yüzleşmek zorundadır.

Yönetmen: Sergio Leone

Oyuncular: Robert De Niro, James Woods, Elizabeth McGovern

4. Lagaan: Bir Zamanlar Hindistan’da (2001)

Viktorya dönemi Hindistan’ında geçen film, acımasız İngiliz yöneticilere karşı geleceklerini bir kriket maçına bağlayan küçük bir köyün insanlarını konu alıyor.

Yönetmen: Ashutosh Gowariker

Oyuncular: Aamir Khan, Raghuvir Yadav, Gracy Singh

3. Daha Aydınlık Bir Yaz Günü (1991)

Gerçek bir hikayeye dayanan film, iki gençlik çetesi arasındaki bir çatışma üzerine iddiaya giriyor. 14 yaşındaki bir erkek çocuğunun kız arkadaşı, belirsiz bir nedenle bir çetenin başıyla çatışır ve çatışma sonunda şiddetli bir hal alır.

Yönetmen: Edward Yang

Oyuncular: Chang Chen, Lisa Yang, Kuo-Chu Chang

2. Armut Ağacı – Yabani Armut Ağacı (2018)

Henüz yayınlanmış bir kitabı olmayan yazar, mezun olduktan sonra memleketine döner ve burada babasının artan kumar bağımlılığıyla uğraşır ve kitabını yayınlamak için sponsorlar arar.

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Oyuncular: Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar

1. Nefret Eden Sekiz (2015)

Soğuk bir Wyoming kışında, bir ödül avcısı ve onu esir alan kişi, bir grup hain insanın zaten yaşamakta olduğu bir kulübeye sığınır.

Yönetmen: Quentin Tarantino

Oyuncular: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh

3 saatten fazla süren favori filminiz hangisi? Yorumlarda buluşalım.

kemer-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu